Reálie

7. května 2015 v 17:47
Pro lepší přehled: ctrl + f

New York 2316

Po ohromné a ničivé nukleární válce se většina světa vzpamatovala. Právě New York stojí v čele obnovy ve jménu spokojeného života a pod vedením Miami se poslední stále obyvatelné plochy Země mění z toxických Poválečných zón na Bezpečná pole a města pro přeživší.

V našem městě zatím probíhá hlavní část projektu - Rozdělení obyvatel do frakčních částí bylo první fází. Druhá fáze představuje toto:
  • Lidé s přednostmi pro poslouchání rozkazů, vedeni k pravdomluvnosti a nenávisti ke lži, přesně ti, kterým bude záležet na vnitřní bezpečnosti města, se připojili k černo-bíle označeným - Upřímní.
  • Ti, kteří jsou ochotní svůj život zasvětit nebezpečí, starostem o blaho města a boji proti silným nepřátelům se oblečou do černé a rudé, postrojů a nechají se vycvičit kvůli vyššímu cíli - Neohrožení.
  • Vzdělaní obyvatelé, věnující se vědě, školství, technice a starosti o městské hranice, inteligentní a moudří nosící modrou - Sečtělí.
  • Milí, obětaví. Zahradníci, farmáři, ale i podnikatelé a prodejci. Starající se o potraviny, veškeré rostliny a hospodářská i jiná zvířata. Žlutá a červená jsou jejich barvy - Mírumilovní.
Režim je tvrdší, nosit barvy své frakce není povinné, ale špatná viditelnost frakčního označení se bezpodmínečně trestá.

Označení

Každý obyvatel New Yorku je povinen nosit odznak (Trojuhelníkového tvaru, rozdělený na čtyři menší trojúhelníky - barevnost dle dané frakce) své frakce na viditelném místě. Jakékoliv zničení, ztráta nebo odcizení odznaku musí být okamžitě hlášeno. Pokud bude některý z obyvatel ve veřejné oblasti vidět bez odznaku, je automaticky brán jako Odpadlík.

+ Platidlo
V Americe se teď platí kreditními kartami, peníze jsou nazývány kredity (1cr = 100 Kč;4 eura). O platby se stará jediná existující banka v Miami. Nedoporučujeme pokoušet se ji vyloupit.

+ Hranice
Silné ocelové zdi s elektrickými bodci na vrcholu, zautomatizované, ale mechanicky ovládané, aby se dovnitř ani ven nedostal nikdo bez dovolení. Dostat se přes hranice lze jen s identifikační kartou nebo za doprovodu lídra.


Technologie

New York city je celé pokryté stálým připojením na internet, který má na starosti frakce sečtělích, stejně jako Bílou skřínku, která má na starosti pohon všeho na elektřinu. V každé domácnosti se nachází minimálně jeden počítač, televize a mobilní telefon. Jako d nešní době existují stejné sociální sítě a internetové strnky - pouze o tři sta let starší.

+ Bílá skříňka
Nebo také Schránka, je základní nástroj k přechovávání, výrobě i převodu čisté energie. Jedná se o krabičku velikosti pěti centimetrů, s propustným pláštěm vyrobeným z ardanitu, látky vznikající jako vedlejší produkt veškeré těžby na planetě, která byla objevena stejného roku, co vzniklo ARC. Schránka funguje na principu nabíjení energie přímo ze zdroje, elektrického výboje z uměle vytvořeného blesku.
Zhotovená Bílá Skříňka, z již zmiňované látky i tisíce mikrovláken, je nabíjena po dobu deseti hodin, než se v ní energie sama uchová a po vláknech rozproudí, tudíž uchová pro další využití v základních jednotkách.

Jedna takováto skříňka je schopná napájet město o sto tisících obyvatel na dva a půl roku, ovšem za časté kontroly (Po každých šesti hodinách). Ve městě jsou běžně dostupné služby dobíjení přes venkovní lampy, díky čemuž si prakticky kdekoliv můžete dobít všechny přenosné technologie (telefony, notebooky i automobily dnešní doby, fungující na energii).

+ Exoskelety
Jsou nejvyspělejší a nejmodernější technologie v oblasti zbraní. Skelet tvořený nejtvrdšími sehnatelnými kovy obepínají ruce, nohy a trup nositele. Na každé ruce je připevněna zbraň. Celá konstrukce je napájena cíleně vyrobenou znovu-nenabíjitelnou bílou skříňkou upevněnou v jádře na zádech. Hmotnost se pohybuje od 1 až po deset kilogramů závisle na upgradu zbraní. Ovládá se celým tělem nositele a okamžitou účinností opakuje jeho pohyb. Povinné vlastnictví - pouze Neohrožení.+ The New York's Times (T.N.Y.T.)
New Yorkský zpravodaj je možné koupit na každém rohu skoro za kačku. Svou tradici má už od roku 1851 a je stále kvalitní a plný pravdivých informací, jako kdysi. Psaní a vybírání článků mají na starosti Upřímní, neboť ti nejlépe vědí, co je pravda a znají různé drby. Do novin ovšem mohou posílat zprávy a články všichni obyvatelé města. Dozvíte se zde všechny aktuální novinky, inzeráty na práci, akce, prodeje, pronájmy atd.

+ Séra
Séra jsou tekutiny, které se podávají, aby člověku pomohly k lepšímu životu. Vyrábějí se v Upřímnosti a přísady zná jen hrstka lidí. Taktéž se o nich detailně učí jen v Upřímnosti, tudíž mají členové ostatních frakcí jen malé znalosti, se kterými si ovšem skvěle vystačí. Existující séra: léčení, pravdy, strachu, zapomnění, potravy, Mírumilovnosti, paralizující, na ovládání mozku a smrti. K sérům léčení má přístup každý, ostatní jsou pod dohledem.

+ Miami a ARC
ARC je v dnešní době nejznámější společnost, prakticky ovládá světový trh a tím i svět. Její sídlo je v Miami, prosperujícím městě, kde se sice obyvatelé nedělí podle frakcí, ale i tak zde panuje kázeň a nízká kriminalita, za což vděčí ARC. Vedoucími ARC byli Marcus Truman a Jake Lopéz, ale po krvavém atentátu na pana Trumana se Lopéz stal jediným vůdcem této obrovské společnosti. Důležitá část ARC se zatím zdržuje v New Yorku, aby to zde dala do pořádku k obrazu svému.

Frakce

Frakční systém zavedený kolem roku 2092 stále funguje a dává lidem možnost žít si podle svého. Člověk se jenom musí podřídit dané frakci a dodržovat její podmínky, které má každá jiné. Mají své lídry, manifesty, zaměření... jenom stačí dovršit šestnácti let, kdy se každý rozhodne způsobu dokončení jejich života. Dokud je postavě méně než šestnást, žije s rodinou v rodné frakci (která je napsaná nad obrázkem v profilu pod názvem "Frakce").

Divergenti

Lidé se mohou beztrestně lišit barvou vlasů, kůže, účesem nebo barvou očí. Ale Divergence je v celém městě bez vyjímek trestná. Divergence není choroba, jak se někteří lidé mylně domnívají, není nijak přenosná ani dědičná. Tito lidé jsou jiní, většina sér (pravdy, strachu, zapomnění, na ovládání mozku a uspávací sérum) na ně nepůsobí, nebo spíš je cítí, ale dokážou se jim vzepřít (Např. Po vpíchnutí séra strachu - vidíte své strachy a prožíváte je, ale víte, že to není doopravdy, takže na vás nepůsobí tak děsivě a umíte se jim postavit. Po vpíchnutí séra pravdy - cítíte, že byste pravdu říct měli, jste unavenější a ztěžklí, ale na druhou stranu vám nedělá zase tak velký problém říct, co chcete vy.).

Divergentní lidé jsou loveni všemi frakcemi a obvykle na místě stříleni, bez slitování (Stejně jako Odpadlíci). V dnešní době se v některých případech jen zavírají do vězení a po "bližším ohledání" jsou zabiti. Je to proto, že jsou jiní a je nemyslitelné, aby mohl někdo vzdorovat sérům, které držejí Systém pohromadě. Tak to alespoň bylo doposud...

Monstra

Jako většina živých věcí za hranicemi, i zvířata byla pozměněna. Ale to, co se po desetiletí vyvíjelo a inteligentně čekalo na příležitost, je mnoho násobně horší, větší a nebezpečnější. Zvířata vraždící pro zábavu bez výčitek svědomí. Rozeznáváme tři druhy;

Chemické stvůry
  1. Lesní - černo-zelené zbarvení. Jsou to jedni z nejmenších, obvykle měří kolem metru a půl a loví ve smečkách.
  2. Polní - černo-žluté zbarvení. Vyvíjeli se společně s hlodavci. Zavrtávají se do Země a vyhledávají potravu spíše menšího vzrůstu, ale jejich útočnost na lidi je vysoká. Měří kolem dvou až dvou a půl metru a mají o jeden pár končetin více.
  3. Městští - modro-černé zbarvení. Pro prolézání ruinami budov nepotřebovali tolik chapadel, proto mají pouze čtyři páry. Mají výborný zrak a jsou samotářští. Jejich největší výhodou je výška dosahující téměř pěti metrů a jsou to jedni jediný z jejich druhu, kteří útočí čisté jen pro zábavu. Tento druh je vzácný a ve městě doposud nespatřen.

NĚJAKÉ OTÁZKY?

*RPG-Network*

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Na motivy knižního a filmového bestselleru..


Na veškerý obsah stránek i herního fóra se vztahují autorská práva.
Zdroje tvorby propůjčené či zakoupené jsou uváděny pouze soukromě.
© 2014 Team NTW.
Používá technologii Blog.cz